Z nieukrywaną zazdrością  podrzucam dziś fenomenalne kadry pewnego Chińczyka. Tao Liu, mówi o sobie amator, za sprawą swoich ulicznych zdjęć na początku października stał się internetową sensacja. W chińskich ‚social media’ w ciągu jednej nocy jego post został udostępniony ponad 40 000 przyciągając uwagę telewizji i internetu. Teraz o amatorze pisze między innymi ‚Times’.

Liu jest samoukiem, a doucza(ł) się oglądając prace innych oraz oglądając wykłady bardziej znanych i uznanych w tej dziedzinie. Nie ma klarownej linii miedzy amatorem i profesjonalistą, ale  nieszczególnie mnie to interesuje jak szufladkować tego kolegę. Techniki można się do pewnego stopnia nauczyć, jednym idzie to lepiej innym gorzej, ale z (bardzo) dobrym okiem człowiek się rodz lub też nie. Kadry Liu są przemyślane, wyczekane i wciągające, widać dobry refleks…gratulować.

Ja z aparatem biegam od ładnych kilku lat, ale głównie w kontekście podróży, widoków i typowo turystycznych fot. Za uliczne widoki zabrałem się trochę dopiero w marcu 2014 kiedy wymieniłem aparat. Trzeba było posprawdzać zabawkę, a że byłem uziemiony przez pracę to siłą rzeczy fotografowałem swoje nieszczególnie ciekawe i interesujące miejsce. Do ‚naturszczyka’ Liu oczywiście mi daleko.

Niedługo urlop więc będzie znowu podróżniczo na kartach pamięci, ale po lutym wracam do codzienności. Nie będzie podróży, ale obiecuję sobie, że więcej czasu spędzać będę z aparatem w ręku.  Nie byłem w każdym zakątku świata, ale z krajów które było dane mi odwiedzić to właśnie Chiny mają najciekawsze ulice i ich codzienność(subiektywne stwierdzenie). Pogoda się zrobi, mam nadzieję, że chęci nie zabraknie….

A teraz godne uwagi fotosy Liu, enjoy!

Wszystkie zdjęcia Tao Liu http://grinch.lofter.com

tl1

© Tao Liu

tl2

© Tao Liu

tl3

© Tao Liu

tl4

© Tao Liu

tl5

© Tao Liu

tl6

© Tao Liu

tl7

© Tao Liu

tl8

© Tao Liu

tl9

© Tao Liu

tl10

© Tao Liu

tl11

© Tao Liu

tl12

© Tao Liu

tl13

© Tao Liu

tl14

© Tao Liu

tl15

© Tao Liu

l20

© Tao Liu

tl16

© Tao Liu

tl17

© Tao Liu

tl18

© Tao Liu

tl19

Wszystkie zdjęcia Tao Liu http://grinch.lofter.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Shares