KONKURS:

Dziś ‘Ticzer Peter’ poleca najnowszy, doceniony w Cannes,  ‘Dotyk Grzechu’.  Premiera 6 grudnia, ale ja mam do oddania w dobre ręce 2 podwójne wejściówki na pokaz 11 grudnia 2013 w kinie Luna w Warszawie.

Aby znaleźć się w maszynie losującej trzeba:


1)
Udostępnić na swoim profilu Facebook filmowe wydarzenie https://www.facebook.com/events/690951930924558/?notif_t=plan_user_joined

2)
Puścić w konkursowym wpisie na FB komentarz o treści: ‚konkurs’, abym wiedział kto ma ochotę  obejrzeć film 😉
 

Żadnych głupawych pytań, nie zmuszam do polubienia ‘Made in China’ (ale też nie zabraniam;), jedyne co trzeba zrobić to wspomniane  wyżej kilka kliknięć.
Jeśli nie jesteście z Warszawy lub okolic, ale macie rodzine/znajomych to możecie zrobić im prezent. Wystarczy w przypadku wyranej podać  imię i nazwisko osoby, która wybierze się na pokaz.

Wziąć udział można do północy w czwartek. 2 osoby, które dostaną podwójne wejściowki ogłosimy i powiadomimy w piątek na Facebookowym profilu ‚Made in China‚.

O filmie: http://www.againstgravity.pl/dotyk-grzechu/
Opis pokazu z towarzyszącymi wydarzeniami TU.
Wszystkim interesującym się Chinami/wschodem/filmem również polecam. Nagroda w Cannes za najlepszy scenariusz myślę godna sprawdzenia. 


Od organizatora:

Zapraszamy na pokaz specjalny „Dotyku grzechu” kultowego chińskiego reżysera Jia Zhangke zdobywcy Złotej Plamy za najlepszy scenariusz na tegorocznym festiwalu w Cannes.

Przed filmem zapraszamy na krótkie wprowadzenie dotyczące m.in szóstej generacji chińskich reżyserów, oraz zarys społeczno-polityczny dotyczący współczesnego społeczeństw chińskiego.

Wprowadzenie wygłoszą:
࿊ Katarzyna Golik – pracownik Instytutu Studiów Politycznych PAN, zainteresowania głównie zagadnieniami etnicznymi w Chińskiej Republice Ludowej, transformacją gospodarcza i ustrojową krajów Azji Wschodniej.
࿊ Jakub Majmurek – filmoznawca, członek Krytyki Politycznej, absolwent Instytutu Nauk Politycznych UW. Publikuje min. w „Gazecie Filmowej”, „Tygodniku Powszechnym”, „Le Monde Diplomatiqe Edycja Polska”, „Bez Dogmatu”.

O filmie:
Trzy morderstwa i jedno samobójstwo, a wszystkie popełnione w Chinach… Cztery rodzaje śmierci i cztery wypadki, które naprawdę zdarzyły się w Shanxi, Chongqing, Hubei i Guangdong i odbiły się szerokim echem wśród chińskiego społeczeństwa. Na ich kanwie, uznany na świecie reżyser, Jia Zhang-Ke snuje historiozoficzną opowieść o współczesnych Chinach – prężnie rozwijającym się ekonomicznym gigancie, trawionym przez przemoc i korupcję. Przedstawia je z różnych perspektyw, w nowelowym stylu, przypominającym najlepsze filmy Roberta Altmana.

Zwiastun:

 

 

 

 

„Dotyk grzechu” Jia Zhang-Ke („Martwa natura”) to inspirowany tradycyjną pekińską operą (głównie „Wild Boar Forest”, sfilmowaną w 1962 roku przez Chena Huaikai i Cui Weia), tradycyjnym chińskim malarstwem oraz artystycznymi filmami o sztukach walki Kinga Hu filmowy portret współczesnej chińskiej cywilizacji, która przeobraża relacje i związki międzyludzkie w trudne do wyobrażenia piekło. Reżyser stawia tu retoryczne pytanie o korzenie zła, jakie tkwią we współczesnym chińskim społeczeństwie. Pokazane w filmie historie, w większości oparte na faktach, które reżyser odnajdywał na Weibo (chiński odpowiednik Twittera), tworzą przepełnioną dramatyzmem i konfliktami narrację, której bohaterami są przeciętni obywatele Chin. Grają ich zarówno aktorzy profesjonalni, jak i amatorzy, a tytuł filmu to świadome nawiązanie do „A Touch of Zen” Kinga Hu. Film urzeka doskonałą stylistyka zdjęć, przepełnionych kolorem, dopracowanych w każdym detalu i oddających specyfikę i klimat pokazywanych Chin, bo – jak przyznaje reżyser – ten film ma być wizualną podróżą po tym kraju.

 

 

Wybrane festiwale i nagrody:

 

 

2013 – Nagroda za Najlepszy Scenariusz MFF Cannes

 

2013 – Nominacja do Spirit Awards w kategorii Najlepszy Film Międzynarodowy

 

2013 – Nagroda Black Pearl dla Najlepszego Filmu Fabularnego FF Abu Dhabi

 

2013 – Nagrody Golden Horse za Najlepszą Muzykę i Najlepszy Montaż FF Golden Horse, Taipei

 

2013 – Nagroda Georgesa Delerue za Najlepszą Muzykę Film Fest Ghent

 

2013 – Warszawski Festiwal Filmowy

 

 

pzdr!

Tagged on:     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Shares