Dłuższy tekst o mnie- wywiad dla natemat.pl :

nt

 

Ja

Od sierpnia 2009 z przerwami stacjonuję w Chinach. Zawód wyuczony/wykonywany- nauczyciel języka angielskiego. Pierwsze 2 lata spędzilem w Zhengzhou na jednym z uniwerkow. Zderzenie z Chinami, ale generalnie na plus. W ramach walki z rutyną na 3ci rok postanowilem zmienić uczelnię i region Chin. Efekt- wylądowalem 2h od Zhengzhou:) Nowe miasto- milionowa chińska ‚dziura’ i nowy uniwerek. Kolejny rok zleciał, zwolniłem sie i wylądowalem na bardzo przyjemnym 8-miesięcznym bezrobociu(Tajlandia-Indie-Nepal-Tajlandia). Po przydługim i ciekawym urlopie trzeba było wracać do Chin(i pracy). Efekt- ponownie wylądowalem w Pingdingshan, ale na innej uczelni. Aktualnie leci 6ty rok. Luty 2015 to  wczekiwany urlop, a później powrót do Chin na kolejny rok. W styczniu br. podpisałem nowy kontrakt do lutego 2016….

Aktualizacja styczeń 2016: na luy iciekam w tropiki0 Chiang Mai, a marzec w Nepalu, co później to czas pokaże…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Strona

Zaczęło się od bloga(sierpień 2009). Prowadzony dla rodziny i znajomych. Zakładałem, że po kilku miesiącach blog umrze smiercią naturalną, ale tak sie nie stało. Jakoś się kręci. Trochę ludzi zaczęlo zaglądac, a i mi sie pisać chce bo czasu wolnego mam;). Zacząlem też dostawać pytania dotyczące Chin(głównie w kontekście podróżowania lub pracy). I tu główny bodziec do przeprowadzki z poprzedniej strony Made in China‚ na CHINY-INFO.PL. Na razie skromnie- blog+ kilka zakładek, ale docelowo chcę wsadzic jak najwiecej informacji, opisów i osobistych doświadczen z podróżowania po Chinach (miejsca, transport, logistyka, porady etc.). W każdym godnym odwiedzenia miejscu w kraju (jeszcze) nie byłem. Jesli ktos miałby ochote cos naskrobać, opisać miejsce w ktorym był to jak najbardziej będzie taka opcja. Początki powolne ale będzie to szło do przodu, mniejszymi lub większymi krokami…

IMG_6802-3

Blogów z Chin jest coraz więcej, są eksperci (i ‚eksperci’) przybliżajacy czytelnikom kulturę, gospodarkę czy politykę. U mnie ma być lekko, przyjemnie i praktycznie i turystycznie.

Na maile odpisuję zawsze, ale niekoniecznie od razu. Jeśli odpowiedzi brak przez tydzien prosze sie przypomniec.

pzdr!

 

Aktulizacja maj 2014:

Strona przeszła ‚remont’. Blog funkcjonuje od sierpnia 2009, ale z przyczych technicznych wpisy starsze niż czerwiec 2013 pozostają na poprzendim adresie: www.tayble.blox.pl. Część komentarzy również mogła się zawieruszyć. Wiecej przeprowadzek i remontów nie planuję, oby….