Nareszcie! Po 4 latach udało mi się wrócić do Nepalu.

W ramach mocno przełużonego uropu, który wynegocjowałem, mam jeszcze lekko1,5 miesiąca do zagospodarowania. Po raz 1szy od ponad 3,5 lat moje wolne pokrywa się z dobrym w Nepalu sezonem trekingowym. Tak kombinowałem i tak też się udało.

Kto śledzi newsy pewnie kojarzy zeszłoroczne trzęsienie ziemi, które nawiedziło i tak niezamożny Nepal. W stolicy, nieszczególnie widać już ślady po katakliźmie, ale wiadomo- mieli czas trochę ogarnąć, do tego ludzkich dramatów na ulicach też nie widać. Wiem, że poza Kathmandu sytuacja ma się mniej kolorowa, są problemy z jedzeniem, wodą, zakwaterowaniem etc.

Widać też mniej turystów, a z turystyki lokalni mieszkańcy (i państwo) przecież mają wpływy. Główne szlaki są w stanie gościć turystów, ale mi mo to ludzie odkłądają ten kierunek. W mediach pojawiają się akcje mające na celu ponowne przyciągnięcie turystów. Jeśli lubisz góry to jest to Święty Grall w temacie.

Jest to bardzo dobry moment aby pomyśleć nad tym kierunkiem. Całego kraju nie zbawisz, ale jakiś pieniądz tu i tam zostawisz. W zamian dostaniesz genialne treki, a jako bonus mniejsze, siłą rzeczy, tłumy* na szlaku.

*tłum to pojęcie względne, szczególnie jeśli mieszka się w Chinach. Oczywiście w górach jest inna skala zjawiska, ale niektóre, najpopularniejsze szlaki faktycznie bywały ‚ciasne’…

Ja załatwiam formalności, pozwolenia, do tego małe zakupy, więc czasu na bieganie po ulicach z aparatem mało, ale mam archiwalne fotosy z Kathmandu z września 2012.

Enjoy!

DSC_6986-BorderMaker

DSC_6984-BorderMaker

DSC_6982-BorderMaker

DSC_6974-BorderMaker

DSC_6970-BorderMaker

DSC_6966-BorderMaker

DSC_6930-BorderMaker

DSC_6935-BorderMaker

DSC_6944-BorderMaker

DSC_6948-BorderMaker

DSC_6914-BorderMaker

Tagged on:         

3 thoughts on “Nepal- Kathmandu w obiektywie [galeria].

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Shares