Na FB serwowałem co jakiś czas fotosy reprezentantów Chin. Owi  reprezentanci mają wspólną cechę- ich łatwość w zasypianiu kiedykolwiek i gdziekolwiek jest najzwyczajniej imponująca. Pierwszy raz byłem w Chinach w 2007- czysto turystycznie wtedy. Jedną z rzeczy które utkwiły w pamięci były właśnie pozy i miejsca, które dla Chińczyka nadawały się na drzemkę. Do Chin wróciłem na dłużej w 2009 i mimo tych kilku lat, i mimo tego co już widziałem, nadal co jakiś czas jeden lub drugi ‚uśpiony’ mnie zadziwi inwencją. Wygląda na to, że dla Chińczyka nie ma rzeczy niemożliwych w tym temacie.  Z całego serca zazdroszczę tej, chyba narodowej cechy/umiejętności!

Podsumowanie pierwszego sezonu ‚Uśpionych':

Odcinek 1: Zhengzhou 2010, godzina 14:01. Środek miasta (i dnia), ale to nie rzutuje.  Poobiednia drzemka to standard w kraju.

 

Odcinek 2: Hangzhou 2013, godzina 17:01. Zatłoczona okolica West Lake, tłumy ludzi, ruchliwa ulica- nieważne- się chce to się śpi.

 

Odcinek 3: Chengdu 2009, godzina 13:54 . Park miejski, tu akurat  okoliczności sprzyjają, gorzej z pozycją…

 

Odcinek 4: pociąg Dali-Kunming, godzina 1:42. Dziewczę przespało prawie całą podróż. Ja też próbowałem, bez większych efektów…

 

Odcinek 5: Pingdingshan 2012, godzina 14:00. Luksus bycia sobie szefem;)

 

Odcinek 6: Pekin 2013, godzina 15:28. Taksiarz w samym centrum Pekinu (przy Qianmen Gate), środek dnia gość zamiast nagabywać turystów ma relaks, stać go;)

 

Odcinek 7: Kunming 2013, godzina 17:37. Ponownie park miejski więc nie mam pytań.

 

Odcinek 8: Pingdingshan 2013, godzina 13:39. Tragarz na ‚zakupowej’ ulicy. Kolejny egzemplarz z serii ‚szefem sobie być…’

 

Odcinek 9: Xi’an lotnisko, godzina 3:42. Tu  chyba najbardziej przyjazne środowisko. Środek nocy, wygodne fotele, sam nawet pospałem.

 

Odcinek 10: Hangzhou, godzina 15:00. Przejście podziemne. Upały  w 2013 były przeokrutne, a w przejściu chłodno…biznes sam się popilnuje, i wiadomo- ‚szefem sobie być';)

 

No to tyle sezonu 1 ‚Uśpionych’ .  O ile życie byłoby łatwiejsze gdyby człowiek też tak potrafił…
Sezon 2 już wkrótce;) pzdr

Tagged on:         

2 thoughts on “‚Uśpieni’ sezon 1

  • 21/05/2015 at 18:07
    Permalink

    Fajny pomysł na serię :) Ciekawe, ilu śpi z nudów, ilu ze zmęczenia…

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Shares