Chiny: Jest projekt na budowę najdłuższego podwodnego tunelu na świecie. Do 2026 ma powstać tunel łączący miasta Dalian w Lioaning  oraz Yantai w prowincji Shandong. Jeśli temat zostanie klepnięty to  trasa lądowa między miastami skróci się z 1400km i kilkunastu godzin jazdy do  123km, czyli lekko ponad godziny. Alternatywne rozwiązanie to prom, który zajmuje 8h.  Szacowany koszt inwestycji to 40 mln USD.
Na mapie widoczna droga lądowa, a tunel pójdzie w lini prostej od A do C…


Chongqing: kilku kolegów poirytowanych ciągle rosnącymi cenami  hoteli postanowiło pójść w alternatywnym kierunku. Postanowili  przerobić vana w 2-pokojowe mieszkanie. Wizualnie samochów wygląda niepozornie, ale w w godzine może być  ‚przerobiony’ w ‚kampera’. Po ‚rozłożeniu’ ten apartament na kółkach składa sie z pokoju dziennego, 2 oczywiście małych sypialni, kuchni i łazienki. Panowie twierdzą, że do auta-domu wpakować można nawet 12 osób, chociaż będzie ciasnawo;).

 

W październiku ekipa wybrała się na chińskie Hawaje, czyli na Hainan. Widząc wywindowane na święto narodowe ceny zaczęli kombinować. Pokoje, które normalnie kosztują kilka stówek na okres  święta sięgały nawet  4500rmb. Nic dziwnego że się  poirytowali i zaczęli działać.
Na początek w czterech zebrali 270 000rmb. Kupili vana ‚Foton’ za 190 000, Do tego doszły koszta ‚modernizacyjne’  80 000rmb. Jeden z inwestorów lubi gotować więc kuchnia musiała być. 2gi lubi śpiewać więc i karaoke trzeba było zainstalować. Koniec końców  ekipa ma kampera i nie muszą się przejmować cenami hoteli.
Pojazd został bez problemów zarejestrowany ponieważ pod technicznym kątem nie różni się niczym od standardowych pojazdów. Dopiero po ‚rozłożeniu’ przemeinia się w mieszkanie:

(zdjęcia: Ran Wen/China Daily)


 

Xinyang: pewne przedsiębiorstwo wpadło na pomysł aby zareklamować się w mediach. Koncept był prosty: rozrzucić z okien  siedziby 100 000 rmb, Nominały od 1 do 100rmb zgodnie z planem poleciały z okien, ale w całej operacji przeszkodził…wiatr. Spora część kasiory zamiast na oczekujących łowców okazji poleciała w świat. Czy kampania udana? Trudno stwierdzić. Z jednej strony część kasy zamiast w ręce tłumu odleciała w dal, z 2giej  informacja poszła w świat (Chiny) i jak to bywa w dzisiejszych czsach mocno zaistniała w internecie, równiez dzięki kiepskiemu wykonaniu.
Podobno każdy wrócił do domu z jakąś sumą, a największy szczęsciarz zdołał ‚złowić’ 3000rmb (1500zł). Kto to mówił , że pieniądze nie spadają z nieba…?Xianjiang
: w prowincji Zhejiang zarząd pewnego przedsiębiorstwa  wpadł na specyficzny pomysł, aby przekonać lokalną społeczność, że zakład nie zanieczyszcza lokalnych wód.  Prezes Yang Yuguang przyznał, iż wprzeszłości coś tam wypływało z fabryki do rzeki, ale aktualnie  nie ma mowy o takich numerach.
W lutym 2013 pewien aktywista zaoferował $32 000 śmiałkowi, który odważy sie zanurzyć w rzece na dłużej niż 20 minut. Sprawa nabrała rozgłosu w internecie, a miasto zorganizowało 20 mln rmb (7mln USD) na zajęcie się problemem. Kasa w znacznej większości pochodziła od lokalnych przedsiębiorców, którzy  mocno przyczyniali się do faktu, że woda w rzekach zmieniała kolor na czarny…

 

(zdjęcie: Zhao Yong/China Daily)


Wuhan: szkoła podstawowa w Wuhanie w ramach walki z krótkowzrocznościa podjęła stanowcze działania. Zainstalwoano to co widać na zdjęciu, genialne w swojej prostocie;)

 

(zdjęcie: NDphotos.com)

Tagged on:     

One thought on “Niedzielny przegląd prasy XI.

  • 27/02/2014 at 03:36
    Permalink

    Zdjęcie domu-campera jest tak sprytnie zrobione, że wygląda jakby oni cały ten budynek z tyłu wozili na pace 😉

    Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Shares