Chiny:  firma Tesla, producent elektrycznych samochodów ostrzy zęby na Chiny (do teraz głównie USA były celem zbytowym). 24letni Chińczyk z Dongyang  jest pierwszym szczęśliwym właścicielem e-fury. Jego luksusowy model musiał być wysyłany z Hong Kongu bo firma nie ma w Chinach jeszcze salonu. Jak się 24-latkowi zepsuje coś lub bateria przestanie współpracować to najbliższa pomoc i serwis dopiero w HK. Salon w HK tylko we wrześniu przyjął 300 zamówień, mimo że jeszcze nie ogłoszono oficjalnie ceny za auta( depozyt to wpłata $5 000-42 000usd). CarAdvise sugeruje, że cena za model S może być w rejonie HK$600 000 ($80 000usd).

 

(www.caradvice.com.au)


 

Szanghaj: Miejskie władze z PSB (Public Security Bureau) weszły z buta do lokalnego baru. 24 października aresztowano 36osób. Knajpa uskuteczniała przewały na większą skalę i łowili naiwniaków na ładne Chineczki. Jednym z ‘niezadowolonych klientów’ był Brytyjczyk, który nie połapał się jak przypadkowo napotkane piękne dziewczę zaprosiło go do lokalu. Mocno się zdizwił kiedy dostał na koniec rachunek na 28 000(14 000zl). To tylko ostatnia ofiara, wcześniej były już sygnały i zgłoszenia że jest polowanie na naiwnych obcokrajowców celem wyciągnięcia konkretnych sum. Policja zakłada, że tylko mała część ofiar zgłaszała zajście. Dochody z tylko 2tygodniowej ‘działalności’ szacują na 600 000rmb( 300 000zl).  Aż tylu naiwniaków nagabywanych przez  piękne Chineczki niczego nie podejrzewało? Zgroza…

więcej o przekrętach w Chinach tu.


Pekin: 15 z 31 dni pażdziernika w stolicy było ‘zasmogowane’. Pekin twardo próbuje walczyć z zanieczyszczeniem od dluższego czasu. Ostatnio ogłoszono plan na 5mld rmb (2,5mld zl) mający za zadanie polepszyć jakość powietrza w płn. Chinach (Pekin, Tianjin, Shandong, Hebei,Mongolia Wew. I Shaanxi). Głównie Hebei ma być ‘naprawiane’ i im ma się dostać 2mld z puli. Tianjin ma dostać 600mln, a Pekin 900mln. Zająć się mają wszytkim, od aut i emisji spalin po przemysł(węgiel, fabryki etc.). Efekty tej operacji mają być widoczne za 5 lat.A póki co producenci sprzetu czyszczącego/filtrującego powietrze zbijają kokosy. Firmowe Sharpy i inne Phillipsy sięgają 10 000rmb, a lokalne chińskie marki typu Midea, Haier czy Yadu oscylują w przedziale 1000-4000rmb.

Dzisiejsze zasyfienie regionu, Pekin daje radę:

Jakośc powietrza można śledzić na bieżąco tu: http://aqicn.org/map/


Kunming/Szanghaj: Uruchomiono bezpośrednie połączenie miedzy tymi miastami. Trasę 2880km pociąg pokonuje w ok 41godzin. 
Rekordzistą pozostaje pociąg T38 z Gunaghzou do Urumqi- jedzie 54,5h i pokonuje 4648km…


Szanghaj:  Na koniec robiący furorę w internecie klip z 23go pietra wieżowca w Szanghaju. 2 lata nagrywania i zaledwie kilka minut po zmontowaniu, ale efekt faktycznie zacny:

Tagged on:     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Shares