Chiny: z Polski na Oscary wysyłaja ‚Wałęse’ a z Chin „Back to 1942′. Dramat wojenno-historyczny w rezyserii Feng Xiaoganga przedstawia zdarzenia z  1942 i walkę z japońska armią w prowincji Henan. W rolach głównych m.in. Adrien Brody i Tim Robbins.

trailer:

        


Pekin: kolejne statystyki ze swięta narodowego: ponad 13 milionów ludzi odwiedziło stolicę kraju w ciągu 7dni. Odnotowano wzrost 5% w stosunku do 2012. Wg strony ctrip Pekin był najpopularniejszą destynacją tegorocznego ‚Goden Week’.


Fenyang (Shanxi): 10 górników zginęło w wypadku. Chiny to nie jest dobry ktaj dla górnika. Mimo znacznego polepszenia sytuacji, przepisów bezpieczeństwa i innych regulacji, Chiny nadal mocno odstają. Na każde 100mln wydobytych ton ginie 7,29 górników. W USA jest to 0.47 w Indiach, 0.23 w  Polsce. W 2009 ginęło średnio 9 górników dziennie (2632 w ciagu całego roku). I tak jest to dobry wynik w porównaniu do rekordowego 2002, kiedy dziennie było to średno 19 osób dziennie i 6995 w ciągu całego 2002. Jest lepiej, ale nadal nie jest dobrze…


Xi’an:  Miasto przez kilka miesięcy nie mogło się dogadać z mieszkancami budynku. Poszło oczywiście o kasę i wysokość odszkodowań za przeprowadzke. Koniec konców mieszkancy pozostali, a 8-pasmowa droga też powstała, tylko w pewnyn momencie na chwilę robi  się 4-pasmówka:)

(zdjecia Daily Mail)


 

Chiny: Gdzies w kraju, ale nie wiadomo gdzie. Chinka zatrzymana przez drogówkę, ewidentnie niezadowolona. Pozdrowienia dla męża jeśli takowy jest.

                                            

Budownictwo gdzies w Zhengzhou:

                                            

Mit, ze do jazdy potrzeba wszyskich kół został obalony w Qingdao:

Tagged on:     

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Shares