Dzisiaj krótko. W zeszły weekend targałem aparat na wypad do herbaciarni, ale i poźniejszą kolację przy okazji szybko  cyknąłem. Herbaciarnia, którą  publikowałem niedawno ma się dobrze i prosperuje(niedługo kolejna foto-relacja). Zeszłotygodniową kolacje publikuje w podobnym kontekście jak inny kulinarny wypad do hot-pot’a.

Ogólnie sprawa sprowadza się do kosztów prowadzenia takiego biznesu, ale też nie tylko chodzi o restauracje i knajpy. Nie jestem przedsiębiorca, ale widzę jak łatwo wyjść z domu i skorzystać z takiej czy innej usługi.

Lokal na lekkim wypasie, ale tez bez przesady. Punktują mocno kaczką po pekińsku, która jest tańsza niż w stolicy, a niekoniecznie gorsza. W Pekinie to najczęściej przecenione danie, którego turyści ‚muszą’ spróbować. U mnie to po prostu pozycja w menu. Kaczuchę chyba wszyscy lubią, więc nie trudno zwołać brygadę na wypad do tego lokalu.

Plan na wieczór następujący:

1) na początek przybyły ogórki w sosie/marynacie czosnkowym, a z nimi liście mięty z orzechami.

2) dalej krewetki. Ja fanem owoców morza nie jestem, ale jeśli już jest na stole to się skuszę.

3) olejny talerz to gwiazda wieczoru- wspomniana kaczka.

4) i najsłabsze,  dokładniej jedyne słabe ogniwo(moim zdaniem, reszta nie narzekała). Bakłażan z kukurydzą w sosie. Ogólnie kukurydza w całych Chinach mi nie podchodzi. Jakby sucha i bez smaku. Polska to mistrzostwo świata, ale że w Polsce  ponad 3 lata nie byłem to zachwycam się tajską- też słodka i soczysta. Bakłażan już za to w normie…

5) zasmażone kulki ziemniaczane- chyba nie trzeba komentować. Niby nic specjalnego, ale  z sezamem i szczypiorem bardzo przyzwoity talerz!

6) zawijasy  z boczku w sosie. chyba pieprzowym(tak to się nazywa?)- mucha nie siad-a smaczne.

7) zupa. Rosół to to nie był, ale tez na mięsie i dobre, mimo że ja fanem zup w Azji raczej nie jestem.

8) pozostałości po kaczce. części które nie kwalifikują się jako pekińskie lądują jako ostatnie na stole. Dobre na koniec, w sam raz do dokończenia piwka.

 

1.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

3.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

4.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

5.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

6.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

7.OLYMPUS DIGITAL CAMERA
8.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do listy 8 dań dochodzi oczywiście piwo…

Koszt imprezy 25zł/os. Wszystko smaczne(poza kukurydzą;),  a piwo niewiele droższe  niż w sklepie.

Powtórzę się: nie jestem bezkrytycznie i ślepo zakochany w Chinach, ale bardzo odpowiada mi podejście do małych/średnich  biznesów. Nie są zaszczuci stertą podatków, które wymuszają windowanie cen usług  i przerzucanie kosztów na klienta, a ten rzadziej będzie przychodził lub po prostu przestanie się pojawiać….

Po weekendzie będzie foto-relacja z najlepszego miejsca w Chinach. stay tuned!

pzdr!

(zdjęcia nie powalają, ale widać co i jak. Nie ‚tańczę’ dookoła stołu z aparatem- nie lubię blokować ‚uczty’ w towarzystwie, jeszcze przestaną po mnie dzwonić;)

Tagged on:             

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Shares